Siğil Tedavisi

Siğiller çocuklar ve yetişkinler arasında sık rastlanan şikâyettir. Ayaktaki siğil 1 cm genişliğinde olan bir lezyondur, daha da büyük olabilir. Bazen bu siğillerin etrafında daha küçük siğiller bulunabilir. Bütün siğiller insan papiloma virüsünden oluşur. Görünüşte, siğil nasıra benzer ama daha yüzeyseldir Siğilin yüzeyi noktalarla doludur, bu noktalar siğili besleyen kan hücreleridir.
Derinin renginden biraz daha açıktır. Siğilin üstünde nasır oluşur. Semptomlar hasta taşa basıyormuş gibi hissettiğinden şikâyet eder. Siğili sıkmadıkça veya üzerine basmadıkça acı vermez. Bulaşıcıdır, ayağın diğer bölümlerine de dağılabilir veya ellerede geçebilir. Kandan beslendiği için kısa sürede kurtulmak pek mümkün değildir.
ÖNEMLİ: Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz.Sitemiz Sağlık Bakanlığının 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29.maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.